Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Zmierzch technologii Adobe Flash
Technologia Adobe Flash, która przez długi czas była używana do "ożywiania" treści stron internetowych, wkrótce przestanie być obsługiwana. Podyktowane jet to licznymi doniesieniami o lukach w zabezpieczeniach, awariach i słabą wydajnością. Microsoft’s Edge jest już ostatnią popularną przeglądarką, która zablokowała automatyczne uruchamianie flasha.

Zmierzch popularności Flasha to 2015 rok, kiedy to Google Chrome jako pierwszy przestał domyślnie obsługiwać reklamy emitowane w tej technologii. Użytkownik musiał wyrazić zgodę na ich uruchomienie. Kolejnym krokiem była modyfikacja systemu AdWords, który z początkiem 2017 roku całkowicie zaprzestał wyświetlania reklam w tym formacie. 

Elementy flashowe na stronie www można zastąpić animowanymi GIF-ami lub wykonanymi w technologii HTML5 i CSS3, która umożliwia przeglądarkom internetowym na wyświetlanie multimedialnych treści tj. wideo, dźwięk czy pliki oraz tworzenie animowanych efektów przez przeglądarkę. 

Wszystko, począwszy od optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), po osadzanie materiałów filmowych jest tu łatwiejsze, szybsze i bardziej dokładne. HTML 5 pobiera też znacznie mniej zasobów, przez co ładuje się szybciej. Np. osadzenie filmów za pomocą elementu wideo nie wymaga już pobierania dodatkowych bibliotek.

Całkowite odejście od flasha ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz wydajności komputerów. Urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety z iOS czy Androidem, w ogóle nie obsługują tej technologii, a ich udział w rynku jest coraz większy. Zatem koniec wydaje się już naprawdę bliski.

Wszystkich zainteresowanych usunięciem elementów flash ze strony internetowej zapraszam do kontaktuTani hosting

Tylko 60 PLN NETTO za rok utrzymania strony i skrzynek pocztowych.

więcej »

Tanie domeny internetowe

Rejestracja domen pl,
globalnych, eu
i międzynarodowych.
Ceny już od 9,90
sprawdź »

Kontakt

michal@choruzy.pl
+48 608 398 349
Współpraca