Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
FAQ
Tu znajdziecie Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Proszę kliknąć w pytanie aby zobaczyć odpowiedź.

Czy muszę mieć własny serwer aby uruchomić stronę www?

Nie jest to konieczne. Można skorzystać z usług firmy hostingowej, która udostępnia miejsce na stronę www za około 50 rocznie. Kwestiami technicznymi funkcjonowania serwera (bezpieczeństwo, kopie zapasowe, nieprzerwane działanie, unowocześnienia) zajmuje się firma hostingowa.
W cenie wykonania strony wliczona jest usługa rejestracji konta hostingowego na wybranym przez klienta serwerze i instalacja plików strony.
Konieczności zakupu i instalowania własnego serwera, zachodzi tylko w nielicznych przypadkach kiedy używamy w kodzie strony zaawansowanych funkcji i procedur niedostępnych z różnych przyczyn na serwerach hostingowych (np automatyczna obróbka filmów wideo), ale i tu istnieje alternatywa w postaci wydzierżawienia tzw serwera dedykowanego.

Jaki jest koszt zakupu domeny?

W usłudze wykonania strony zawarta jest pomoc przy znalezieniu właściwej domeny (adresu www) oraz jej rejestracji. Rejestracji domeny dokonuje się na rok. Domeny które są rejestrowane po raz pierwszy, są zazwyczaj w cenach promocyjnych 9,90-19,90 zł netto za 1 rok utrzymania domeny. Opłata za przedłużenie ważności domeny na następny rok to koszt około 100 zł netto.

Czy muszę wykupić oddzielnie firmową skrzynkę pocztową?

Skrzynki pocztowe są zazwyczaj integralną częścią każdego pakietu hostingowego. Można utworzyć dowolne konta pocztowe w posiadanej domenie. W praktyce oznacza to że możemy wybrać część adresu mailowego która znajduje się przed znakiem @ np: biuro@mojadomena.pl.
Oferta wykonania strony obejmuje utworzenie skrzynek pocztowych oraz pomocą przy konfiguracji oprogramowania do odbierania poczty na komputerze klienta.

Czy moja strona www pojawi się w wynikach wyszukiwania google?

Strona zaczyna pojawiać się w wynikach wyszukiwania  zwykle po okresie ok. 2 tygodni od momentu jej uruchomienia. Słowa po wpisaniu których strona pojawi się w wynikach oraz jej pozycja zależne są od bardzo wielu czynników jak np. konkurencja w danej branży, nasycenie treści zawartych na stronie szukanymi słowami, indeksowanie treści strony przez robota google, ilość linków prowadzących do strony.
Pozycję zajmowaną w wynikach wyszukiwania można poprawić przez zastosowanie zabiegów zwanych "pozycjonowaniem" czytaj więcej »

Czy do utworzonej strony będzie można dodać inną wersję językową?

Tak, można w dowolnym momencie zdecydować o dodaniu nowej wersji językowej bez przebudowywania czy wykonywania od nowa całej strony. Można określić elementy, które powinny zostać przetłumaczone i utworzyć nową zawartość serwisu dla dowolnie wybranego języka. Treści podstron nie są powiązane z kodem strony, co powoduje że można je łatwo zamienić nie modyfikując całej strony. Strony w poszczególnych wersjach językowych mogą być wierną kopią wersji macierzystej lub znacząco się od niej różnić. Właściciel strony może w dowolnym momencie modyfikować treści każdej wersji językowej.

Czy możliwa będzie w przyszłości zmiana szaty graficznej strony?

Elementy graficzne są oddzielone od treści oraz kodu strony. Można bez większego problemu wykonać nową szatę graficzną. Jeżeli w projekcie pojawi się inny układ elementów strony, np inne umiejscowienie menu, będzie to wymagało dodatkowo zmiany tzw szablonów CSS określających wygląd poszczególnych elementów, ale nigdy nie wiąże się to z wykonywaniem strony od początku.

Tani hosting

Tylko 60 PLN NETTO za rok utrzymania strony i skrzynek pocztowych.

więcej »

Tanie domeny internetowe

Rejestracja domen pl,
globalnych, eu
i międzynarodowych.
Ceny już od 9,90
sprawdź »

Kontakt

michal@choruzy.pl
+48 608 398 349
Współpraca